Wiele osób mówi, że depresja to choroba społeczna. Jednak depresja to nic innego, jak skutek utraty energii. Energię tracimy na wielu poziomach: od przedmiotów w naszym otoczeniu, które mają moc pozbawiać nas energii, poprzez ludzi, którzy mają przy sobie różne istoty i są wykorzystywania do tego, by ludzi wprawić w niskie wibracje, a to z kolei pozwala tym osobom zbliżać się do nas i czerpać z nas energię. Czy nie zauważyłeś np. że po wizycie w centrum handlowym, gdzie jest wiele osób, czujesz się zmęczony jak po wielogodzinnej pracy? 

Piszę o tym nie opierając się na teorii, ale z praktyki. Znam zarówno uczucie głębokiego, wieloletniego smutku, jak i uczucie wdzięczności, które pojawi się, gdy człowiek ma 100% energii, która dociera do duszy i zasila ciało. 

Od depresji do uczucia wdzięczności 

Kiedy wiesz jak tracisz energię (lub np. Twoje dzieci) to jesteś na dobrej drodze do odzyskania uczucia szczęścia.  

Jakie to uczucie, gdy masz wdzięczność, gdy budzisz się rano? Po pierwsze, to uczucie przeciwne do depresji. To stan, gdy jesteś w pełni zadowolony z tego co jest w Twoim życiu. Nic Cię nie niepokoi, nic nie martwi, nic nie smuci. Cieszysz się z tego co masz, kim jesteś, gdzie zmierzasz, co osiągnąłeś i co jeszcze może pozytywnego się wydarzyć. Masz też wdzięczność za osoby, które są w Twoim życiu, a które kochasz.  

Zabezpieczyć utratę energii lub ładować się energią 

Wiele z rzeczy wokół nas może pozbawiać nas energii. Także istoty, które uzurpują sobie prawo do naszej energii, z czego oni żyją. Jednak są też i czynności, które ładują nas energią. Do tego typu rzeczy należą: 

-kontakt z naturą (zielenią, drzewami, trawą) 

-chodzenie boso po ziemi, plaży itd. 

-kontakt ze słońcem (promieniami słonecznymi) 

-ładowanie się energią Źródła i prośba o energię do Źródła 

-medytacja (odcinanie się od myślenia, a w szczególności od problemów) 

-wysiłek fizyczny np. spacery, gdy odcinamy się od myślenia 

-słuchanie muzyki o wysokich wibracjach 

-taniec, śpiew, rozmowa z osobami życzliwymi

Dla każdej jednak osoby, która ma problem z depresją lub myślami depresyjnymi u siebie lub u Waszych bliskich zalecamy jednak wykonanie diagnozy, która pozwoli ustalić, dlaczego nie czujecie się dobrze, dlaczego nie pojawia się uczucie wdzięczności. To jest podstawa do wyjścia do spełnionego życia pełnego wdzięczności. 

Diagnoza odpowiada na wiele problemów w tym zdrowotnych. Jeśli jesteście tym zainteresowani to zapraszam do kontaktu ze mną przez ten formularz lub zwyczajnie pisząc poprzez messenger do mnie lub Ani: 

http://duchowosc.annamart.pl/kontakt/  


1 Komentarz

Aga · 10 stycznia, 2023 o 11:44 pm

Depresja jest też wynikiem zablokowanej energii, piszę to z własnego doświadczenia, w moim przypadku stan depresyjny wynikł z dwóch podstawowych przyczyn: blokady energii do działania, a blokada ta powstała ogólnie ujmując na skutek lęku przed porażką, oraz blokady emocjonalnej, której z kolei przyczyną był brak możliwości wyrażania negatywnych emocji (a więc i doświadczania tych pozytywnych). Jeśli nie możemy dać ujścia swojej energii, to jedyne, co można z nią zrobić, to ją w sobie uśpić. A że jesteśmy istotami stworzonymi do wyrażania emocji i do kreacji, to stan, w którym nie możemy tego robić, jest zaprzeczeniem życia, to jak zamieranie i usychanie od środka, podczas gdy ciało porusza się i oddycha.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *