EEG Biofeedback

Ciągle pytacie o medytacje, jak łączyć się ze Źródłem. Obserwuję siebie i żonę, i poczytałem na ten temat sporo i to co ma decydujący wpływ na zdolność do medytacji, to umiejętność wprowadzania swojego mózgu w fale theta.  

Dlaczego małe dzieci widzą dusze i po czasie przestają 

U małych dzieci do pewnego wieku, przynajmniej znacznej części dominującymi falami mózgowymi są właśnie fale theta w trakcie czuwania, czyli gdy mają otwarte oczy, na co dzień. Natomiast mózg, który jest w falach theta, jest “przełączony” na stan medytacji i to pozwala dzieciom widzieć świat energii.  Oczywiście tutaj też olbrzymie znaczenie ma blokada na czakrze 3 oka, która jest zakładana podczas chrztu i dzieci, które często są prowadzane do kościoła, ta blokada się powiększa i implant blokuje widzenie, ale znaczna część dzieci potrafi widzieć, jeśli blokada na 3 oku się nie umacnia.  

Widzenie u dzieci 3 okiem kończy się z czasem, ponieważ mózg przestaje być w falach theta wstanie czuwania oraz gdy blokada na 3 oku powiększa się. To są główne przyczyny, dlaczego dzieci przestają po czasie widzieć energie.  

Jak przywrócić zdolność do medytacji? 

Są osoby u których przeważają fale theta, nawet w stanie czuwania. Tak ma na przykład moja żona. I takie osoby najłatwiej będą wchodzić w medytację, gdy nie mają zablokowanego 3 oka lub gdy to 3 oko zostanie odblokowane.  

Jednak większa część osób ma problem z łatwym wprowadzaniem mózgu w fale theta i do takich osób należę także ja. Mi na przykład bardzo ciężko jest wyłączyć myślenie, nawet gdy próbuje się relaksować, zdarzało mi się nie raz nie przespać jakieś nocy, bo myślałem nad czymś i nie zawsze nad problemami. 

Mózg umiera szybciej niż ciało 

W obliczu olbrzymiego napięcia i stresowi, jakim jesteśmy poddawani, człowiek ma coraz większe trudności by łatwo odpoczywać. Co więcej, fale theta mają tendencję do zanikania, dosłownie jakby mózg zaczynał umierać, zanim umrze ciało.  

Byłem ostatnio na badaniu EEG mózgu właśnie pod kątem medytacji i wykazały one, że moje fale mózgowe theta rzadko sięgały 1 Hz (1 cykl na sekundę), kiedy normalnie fale theta wynoszą pomiędzy 4 – 8 Hz (czyli od 4 do 8 cykli na sekundę). To oznacza, że przy tak niskim poziomie fal theta, wchodzenie w stan medytacji jest dla mnie bardzo utrudnione i dla każdego rzecz jasna, kto żyje w bardzo dużym stresie. 

A tak na marginesie, podchodzi do mnie po badaniu pani i pyta się, co się w moim życiu działo takiego złego, że moje fale mózgowe wyglądają, jak wyglądają. Oczywiście nic nie odpowiedziałem jej, no bo i co miałem powiedzieć? Prawdę?  

W domu natomiast żartowałem z Anią, że ciekawe jakby pani zareagowała jakbym jej tak zwyczajnie odpowiedział: “A to w związku ze stresem w pracy, wie pani Szatan i jego demony i rozprawianie się z nimi to bardzo stresujące zajęcie :D”. 

Trening biofeedback 

Tam, gdzie robiłem badanie EEG mózgu jest też i pracownia biofeedback. To rodzaj sprzężenia zwrotnego, gdy człowiek ma podłączone elektrody do mózgu i urządzenie mierzy jego poziom fal mózgowych a on może sterować najczęściej grą na monitorze, odpowiednio relaksując się i wpływając oczywiście na swoje fale mózgowe. Obecnie jestem po dwóch treningach biofeedback.  

Oczywiście trening biofeedback po to przeprowadzam, by usprawnić swoje fale theta i zdecydowanie łatwiej wchodzić w medytację i jednocześnie uczyć się z łatwością wchodzić w fale theta także w stanie czuwania, bo widzenie energii nawet przy otwartych oczach jest możliwe, po odpowiednim treningu mózgu pod kątem fal theta i przy odblokowanej czakrze 3 oka. 

Jeśli interesuje Was, jakie to są koszty, to już podaję. Badanie odbyło się w mieście Lublin i w tym mieście także odbywam treningi biofeedback.  

Badanie EEG mózgu – koszt 150 zł 

Trening biofeedback pod kątem fal theta – 60 zł/godzina 


3 Komentarze

na pewno? · 21 lipca, 2021 o 8:14 pm

Czy na pewno jest to bezpieczne dla nas? Kiedyś na YouTube znalazłam wywiad pani pedagog, która przestrzegała przed tą metodą. Mam mieszane uczucia co do biofeedback’u.

    Ania Mart · 21 lipca, 2021 o 9:01 pm

    Przeciwnie! Zresztą co ma być niebezpiecznego w tym, by uczyć się relaksować, koncentrować itd?

Beata · 19 stycznia, 2022 o 7:12 pm

witam, pisze odnosnie medytacji mozg w falach tetha, czy nie pomoze sluchanie dudnien roznicowych, tzn w przelaczeniu mozgu na fale thetha, potem mozg powinien sie z naczem nauczyc w fale thetha? a tak w ogole to jaka medytacje polecacie? taka najlatwiejsza?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *