Dzisiaj spytałem Źródła czy wiara to jest pewność, że coś się wydarzy, że otrzymamy to o co prosimy. Źródło przytaknęło, że tak, w rzeczy samej. Wiara to pewność. Źródło także kiedyś wspomniało, że mogło kogoś wesprzeć tylko w zakresie jego wiary. Innymi słowy: mogło tylko tyle dla kogoś zrobić, na ile on pozwolił swoją wiarą.  

Dlatego: proście i bądźcie pewni, że coś otrzymacie. Proście o miłość, o zdrowie, o szczeście, o lepszą pracę, o podróże, o rzeczy materialne – tak także o rzeczy materialne, bo po to Stwórca także rzeczy materialne stworzył, by ludzie mogli się z nich cieszyć. 

Spytałem także, czy między innymi dlatego Jezus dokonywał swoich cudów, bo miał pewność, bo miał wiarę?  

Źródło powiedziało, że to co dawało Jezusowi pewność była wiedza, to kim jest (a jest jednym z potężniejszych aniołów, które służą Stwórcy) oraz wiedział do kogo się zwraca, że ta moc go nie zawiedzie. To wszystko razem wzięte dawało mu pewność, ponieważ dla Stwórcy nie ma rzeczy niemożliwych do zrealizowania.  


3 Komentarze

Gosia · 7 stycznia, 2022 o 11:31 pm

Zaczynam dużo rozumieć w rzeczy samej😤 NIE WSZYSTKO JEDNAK MI SIĘ SIĘ PODOBA … np; NIE POTRAFIĘ POGODZIĆ SIĘ Z TYM ŹE NASI..BLISCY WCALE PO ŚMIERCI SIĘ NAMI NIE OPIEKUJĄ… czyli co w totalnych egoistów się zamueniają? BĘDĄC SAMOTNĄ I SCHOROWANĄ OSOBĄ Z WIELKIM TRUDEM SOBIE RADZĘ 😢 NIE ROZUMIEM TEŹ SŁÓW STWÓRCY -ŹRÓDŁA proście a coś wam będzie dane czyli co ….????? Nie to wszystko o co konkretnie prosimy… trochę to dla mnie nie bardzo pocieszające..

    Emil · 11 sierpnia, 2022 o 8:53 am

    Tu nie ma coś za coś. Uwierz w to że jeżeli poprosisz to będzie Ci dane. To takie proste że wręcz nie do zrozumienia. Ty jesteś częścią stwórcy i jednocześnie nim. Jeżeli tylko chcesz możesz osiągnąć zdrowie i szczęście. Też tkwiłem w takim gównie gdzie wszystko wydawało się słabe nudne beznadziejne, byłem samotny przez wiele lat i nie mogłem znaleźć kobiety. Uwierzyłem zacząłem medytować i afirmować sobie to czego pragne i przestałem żyć nieszczęściami bo to tylko przyciąga następne, udało mi się. Dzisiaj jestem nowym człowiekiem i z każdym postem który tu czytam wierzę w to jeszcze bardziej. Uwierz to takie proste.

Tomek · 22 lutego, 2022 o 7:43 pm

Cześci Ania mam pytanie,Co to znaczy że Aniołowie służą Stwórcy? Czy nie oznacza że jednak jest hierarchia u Stwórcy? Byłbym wdzięczny za odpowiedź.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *